Tenda - Call Me Favour Live Medley

Tenda - Call Me Favour Live Medley Lyrics

Hakuna hakuna, Hakuna Mungu kama wewe Baba 
Hakuna hakuna, Hakuna Mungu kama wewe Baba 
Hakuna mwingine kimbilio langu 
Hakuna hakuna, Hakuna Mungu kama wewe Baba 
Hakuna mwingine Baba wa wajane 
Hakuna hakuna, Hakuna Mungu kama wewe Baba  
Mungu ni Shefu, wa mataifa yote 
Hakuna hakuna, Hakuna Mungu kama wewe Baba 
Mungu ni shefu (shefu) 
Shefu (wa mataifa yote) .

Alitenda mambo makubwa 
Wanadamu hawakuelewa (tenda tenda tenda)
Tenda eh Baba tenda 
Tenda eh Baba tenda 
(Mungu wa uzima) 
Tenda eh Baba tenda 
(Baba wa wajane) 
Tenda eh Baba tenda  
(Iyo yo yo yo oh) 
Tenda tendaa  .

Ni wa uwezo ni wa ushindi 
Ni muweza yote kweli ni muumba wetu  
Watoto tunasala (tumepata kwa neema) 
Masomo tunaweza (tumepata kwa neema) 
Diploma uko nayo (ulipata kwa neema) 
Kuimba unaimba (ulipata kwa neema)  .

Huyu Mungu wetu (anasema anajibu) 
Ni muweza yote 
Hallelujah ni Muumba wetu  .

Wa milele wa milele Mungu wa Baraka ni Yesu 
Wa milele wa milele Mungu wa Baraka ni Yesu  .


Top Songs United States
Share:

Write a review/comment/correct the lyrics of Tenda - Call Me Favour Live Medley:

18 Comments/Reviews

  • Beatrice Tarimo

    I'd like to thank God for the good work He has started in you for our generation, the generation to come as well as in your life. May Thee Almighty God continue to use you to bless many others and bring more souls to Worship Him In Truth and In Spirit. God bless you, Godbless all of us. Thank you! 3 weeks ago

  • Kevin

    The congolese part of the song.? 3 weeks ago


    Replies:
    • Kevin

      Where can i get them..the last part

  • NGUTI Hortensia

    I love these songs, though I don't know the meaning of most of the words. If I could get a translation so I sing with understanding I will be very grateful. God lifts you higher sister Debbie. You are a blessing to our generation. 4 months ago

  • Tonny The Great

    thanks i love this 5 months ago

  • Chacha Zephania

    the song is good and hot,the name of GOD be praised forever 5 months ago

  • Dieudonn√©

    God bless you and help you to do what is superior of these. 5 months ago

  • Consolata Ambani

    God bless you, i really like the song, i always sing it. Whenever am given the microphone, it is my first song 5 months ago

  • Brian Omondi

    it a blessing but there is this part that Dada Debora sings almost the last part what does it mean kindly i need the lyrics and translation i must perform it 5 months ago

  • Daniel Kidasi

    Nzambe apambola yo mingi seour Debora 8 months ago

  • Daniel

    Ubarikiwe sana Dada Debora wimbo wako unagusa mioyo ya wengi hapa Tanzania Bwana Yesu aendelee kukuinua viwango vya juu zaidi 8 months ago