Dundaa

by Mr Seed in Urban Christian Music 3 comments

To the left to the right 
Oh my God me ago praise you today 
To the left to the right oh Lord ah  .

This is how I feel everyday 
When You smile at me everyday 
Mungu wangu naomba uniguze buddy 
Coz without you am no-nobody  .

Umeniosha kwa damu niko msafi sana 
Mimi ni wako ah sitabishana 
Kwa maisha yangu Baba wewe ndiwe Hosanna 
Mi nakupenda sana 
Vile nakupa sifa wanashituka 
Leo naimba raga kesho rumba  .

Prucer nipe dundaa niwape dundaa 
Kanisa inakatika Baba umeshuka eeh eeh 
To the left to the right 
Oh my God me ago praise you today 
To the left to the right oh Lord ah  .

Mi naomba unipende every night and day 
Ili niambie niambie hawa wasee 
unipende every night and day 
Nipeleke gospel every way 
Sitaogopa nikianguka unanibeba 
Kwa mashida unanijenga 
Ju ya mwamba umenijenga 
Kuna vile umenichukua-chukua ukanikumbatia nasikia rahaa (x2) .

This is how I feel everyday 
When You smile at me everyday 
Mungu wangu naomba uniguze buddy  .

Prucer nipe dundaa niwape dundaa 
Kanisa inakatika Baba umeshuka eeh eeh  .


Share:

Write a review of Dundaa:

3 Comments/Reviews
  • Fes Bi

    phone no.0796030540,,,unaeza help plz? 3 weeks ago

  • Fes Bi

    hii song iko heaven manzee,,,,God bless ue man,,,me pia ni upcoming artist kwa gospel bt how to start ni noma brathee 3 weeks ago

  • Queenfra

    hii song ni tamu sana imenibless sana..big up kaka Seed 2 months ago


  • Mr Seed

    @mr-seed

    Bio

    View all songs, albums & biography of Mr Seed

    View Profile

    Bible Verses for Dundaa

    No verses added for this song, suggest a verse to be included in the comments section

    Mp3 Songs & Download from iTunes

    • listen on Itunes Music