Enda Nasi - Tunaomba Uwepo Wako Uende Nasi

Enda Nasi - Tunaomba Uwepo Wako Uende Nasi Lyrics

Tunaomba uwepo wako uende nasi
Ewe Bwana wa majeshi utusikie
Kama huendi nasi, hatutaki kutoka hapa
Hatuwezi pekee yetu, enda nasi
Tu watu wa shingo ngumu tusamehe
Hatufai mbele zako, turehemu
Tusafishe ee Baba, tuonyeshe uso wako
Twahitaji neema yako, enda nasi

Tutavua mapambo yetu
Na vitu vyote vya thamani kwetu
Mioyo yetu twaleta mbele zako
Tutakase na utembee nasi

Tunaomba utuonyeshe njia zako
Kwa maana umetuita kwa jina
Twalilia Ee Bwana, utukufu na uso wako
Bila wewe tutashindwa, enda nasi

Tutavua mapambo yetu
Na vitu vyote vya thamani kwetu
Mioyo yetu twaleta mbele zako
Tutakase na utembee nasi


Top Songs United States
Share:

Write a review/comment/correct the lyrics of Enda Nasi - Tunaomba Uwepo Wako Uende Nasi:

22 Comments/Reviews

  • Steven

    Enregistré pour édification de ma famille tout entière sur écran 11 months ago

  • VIOLET ADWOGO

    just amazing song ,it always take me places 1 year ago

  • Jackson Muteti

    It is one of the best spiritual songs that connects the heart of God and born again person effectively. We thank God as a body of Christ for allowing this special talent in one of our soldiers .All the Glory back to Him 1 year ago

  • Pendo

    Sijawahi weza bila uwepo wa Mungu wala bila yeye siwezi kufanya lolote enda nami
    Asante kwa utunzi mzuri Reuben Kigame may God bless you abundantly 1 year ago

  • Margaret Gichuki

    This song reminds me of the experience of Moses in Exodus 33, by Mount Horeb, how dramatic the moment was and with a stiff necked people on one hand and with a Holy God on the other, Moses knew that only a humble prayer as this could bring a difference.

    I love every bit of the song, it is my prayer even for a stiffened Kenyan Church and people at this season. 1 year ago

  • Purity

    This used to be my song back in highschool ... I used to cry .. am now blessed thanks To God for giving you those touching words .. I love it whenever am not okay I sing it 1 year ago


    Replies:
    • Purity Gikaara

      wonderful song that touches the heart of men

  • OLIVE MOFFAT

    Wimbo huu ni wa kutia moyo kila wakati... Pasipo Mungu hatuendi popote.... Enda nasi Bwana wa Majeshi..... 1 year ago

  • Candy

    Nimeguzwa kabisaaa ,without God we have no where to go. 1 year ago

  • Jane Adhiambo

    Love it so much. Real worship. Never dies
    1 year ago

  • Martin

    It is a worship song of decades. Still fresh and inspiring 2 years ago